Wiosenne rekolekcje 18-21 kwietnia 2006 r

Wielu kapłanów, członków Stowarzyszenia Unia Kapłanów Chrystusa Sługi odkrywało swoje powołanie i wzrastało w nim uczestnicząc w charyzmacie Ruchu Światło-Życie z jego specyficzną, przeżyciową metodą uczestnictwa w rekolekcjach, polegającą na tym, iż przeżywane są one w małej grupie, a treści rekolekcyjnie niosą w sobie nie tylko wysłuchiwane konferencje, ale każdy z przeżywanych punktów dnia: od wspólnej Eucharystii i Liturgii godzin rozpoczynając, poprzez spotkania biblijne w małej grupie, Namiot spotkania, Wyprawę otwartych oczu, kończąc na wspólnej pracy i rekreacji.

Wzrastając w kapłaństwie, księża często wyrażają pragnienie uczestniczenia w rekolekcjach kapłańskich, prowadzonych tą metodą. Stąd pomysł wznowienia takich właśnie rekolekcji prowadzonych w Centrum Światło-Życie (takie rekolekcje odbywały się zazwyczaj w Centrum w terminie listopadowym, a o ich owocności przekonywały świadectwa ich uczestników). Ponieważ na termin listopadowy prowadzonych w Centrum rekolekcji kapłańskich zaproszony jest w 2006 r. Daniel Ange, zaś na termin paschalny nie było jeszcze kapłana prowadzącego rekolekcje, dlatego podczas spotkania kapłanów Unii w Krościenku w listopadzie ub. r. zadecydowaliśmy, że takie właśnie rekolekcje można zorganizować w tym roku w kwietniu.

Zapraszamy więc księży na rekolekcje kapłańskie w Krościenku n. Dunajcem w terminie 18-21 kwietnia 2006 r. (od obiadu we wtorek do obiadu w piątek) Odpowiedzialni za ich przygotowanie będą ks. Maciej Krulak i ks. Tomasz Opaliński. Ze względu na metodę, jaką będą prowadzone (metodą Ruchu Światło-Życie, czyli przeżyciową) grupa nie może być zbyt liczna, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia z zadatkiem 50 zł. przyjmowane będą podczas Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, a potem – w miarę wolnych miejsc – w Centrum Światło-Życie w Krościenku.

Ks. Maciej Krulak, Ks. Tomasz Opaliński